South Peel Boys Basketball League 2018

League Rules
WEST W L
Edenwood 4 0
Thomas Street 3 1
Erin Mills 2 2
Ruth Thompson 1 3
Erin Centre0 4


"Tip Off" Games- Tuesday, January 9th 
3pm Erin Centre 18 at Ruth Thompson 32
3pm Thomas Street 47 at Edenwood 36
3pm Fallingbrook 26 at Erin Mills 35
Tuesday, January 16th 
3pm Erin Mills 13 at Edenwood 32
3pm Thomas Street 35 at Erin Centre 14
Tuesday, January 23rd 
4pm Edenwood 52 at Ruth Thompson 32
4pm Erin Centre 15 at Erin Mills 28
Tuesday, January 30th 3pm
3pm Erin Centre 32 at Edenwood 40
3pm Ruth Thompson 9 at Thomas Street 46
Tuesday, February 6th 
4pm Edenwood 34 at Thomas Street 25
4pm Erin Mills 36 at Ruth Thompson 19
Monday, February 12th 
12:45pm Ruth Thompson 30 at Erin Centre 27
Thursday, February 15th
3pm Thomas Street 49 at Erin Mills 13






Tuesday, February 20th 
3pm- 3East Valleys 20 at 2West Thomas St 46
3pm- 3West Erin Mills 34 at 2East Leeder 48
Tuesday, February 27th
4pm 2West Thomas St 38 at 1East Hazel 33
3pm 2East Leeder 42 at 1West Edenwood 52

Tuesday, March 6th Tier 1 Championship at Ruth Thompson M.S.
3pm Bronze Medal Leeder vs Hazel
4pm Gold Medal Thomas St vs Edenwood





















EAST W   L
Hazel 5 0
Leeder 3 2
Valleys 3 2
Mentor 2 3
Fallingbrook 2 3
Dolphin  0 5


Wednesday, January 10th 
4pm: Hazel 49 at Valleys 31
4pm: Fallingbrook 46 at Mentor 48
3pm: Dolphin 13 at Leeder 24
Monday, January 15th
3pm: Mentor 32 at Leeder 41
Thursday, January 18th 
3pm Mentor 24 at Valleys 38
3pm Leeder 24 at Fallingbrook 27
3pm Hazel 44 at Dolphin 23
Tuesday, January 23rd 
4pm: Fallingbrook 24 at Hazel 44
Thursday, January 25th
4pm: Dolphin 28 at Valleys 42
Tuesday, January 30th
3pm Dolphin 25 at Fallingbrook 35
Wednesday, January 31st 
3pm Hazel 55 at Mentor 27
Monday, February 5th 
3pm Valleys 33 at Leeder 40
Thursday, February 8th 
4pm Valleys 42 at Fallingrook 31
4pm Leeder 4 at Hazel 42
Wednesday, February 14th
4pm Mentor 36 at Dolphin 35

Thursday, February 15th 
3pm 6 East Dolphin 27 at 5 West Erin Centre 24
Thursday, Feb 22nd 
3pm Dolphin 30 at Mentor 37
Tuesday, February 27th
3pm- 4West Ruth Thompson 28 at 5East Fallingbrook 42

Tuesday, March 6th- Tier 2 Championship 12pm
at Ruth Thompson
Mentor vs Fallingbrook